Plotas
arorw-up arorw-down
Kambarių skaičius
arorw-up arorw-down
Kaina
arorw-up arorw-down
Sienų storis
arorw-up arorw-down
Stogo tipas
arorw-up arorw-down
Aukštų skaičius
arorw-up arorw-down
Terasa
arorw-up arorw-down

Stoginės ir pavėsinės

Rikiuoti pagal
arorw-up arorw-down
3 178 
3 065 
2 222 

Etna (Koala)

22.9 m²
3 961 
1 597 
5 063 
2 082 
namo grafinė iliustracija

Neradote patinkančio?

susikurkite savo

DUK (Dažniausiai užduodami klausimai):

Ar gaminate stogines automobiliui prie namo?

Taip, savo klientams siūlome du skirtingus stoginės prie namo modelius: su vienšlaičiu ir su plokščiu stogu.

Ar galėtumėte pagaminti stoginę automobiliui pagal individualų projektą?

Medines stogines ir kitus, kliento pasirinktus, produktus galime pagaminti ir pagal individualų projektą. Dėl platesnės informacijos reikėtų kreiptis į mūsų vadybininkus.

Ar į stoginės ir pavėsinės kainą įeina stogo danga?

Į standartinę stoginės ir pavėsinės kainą stogo danga nėra įtraukta. Jei klientas pageidauja, siūlome jam net keletą stogo dangos variantų: bituminę lakštinę dangą, bitumines čerpeles, plieninę stogo dangą, tačiau taip pat dirbame ir su kitomis stogo dangomis.


Stoginės automobiliams ir pavėsinės

Mediniai namai šiais laikais toli gražu neprimena vasarnamių, kadaise stovėjusių dideliuose sodo sklypuose. Jų paskirtis ir forma – pasikeitė iš esmės, todėl šiuo metu sodo namelių galima rasti ne tik įvairių dydžių, bet ir architektūros stilių. Nesvarbu, ar medinis namelis skirtas privačiam poilsiui, ar dideliems šeimos susibūrimams – naujausių technologijų dėka, jis gali patenkinti įvarius jūsų lūkesčius, kuriuos rekomenduojama apgalvoti dar prieš pradedant statybas. Vienas svarbių sprendimų, kuris praplės vasarnamio panaudojimo galimybes – kartu su jais projektuojamos stoginės automobiliams ir pavėsinės.

Pavėsinė: kaip išsirinkti?

Vasarą grynu oru džiaugtis gera, tačiau daugiau laiko leidžiant lauke nuo tiesioginių saulės spindulių norisi pasislėpti. Dėl šios priežasties sodo namas su pavėsine gali tapti puikiu pasirinkimu jūsų vasaros poilsiui. Kasdieniam poilsiui puikiai tiks paprasčiausias pavėsinės variantas, kurios šonai gali būti uždengti grotelėmis ar apsodinti vasarą žydinčiais augalais. Sukūrę tokį, natūralumu pasižymintį poilsio kampelį, papuoštą sparčiai augančiomis vienmetėmis vijoklinėmis gėlėmis, pupomis ar vijokliniais augalais, galėsite didžiuotis savo kūrybiškumu ir mėgautis poilsiu unikalioje aplinkoje.

Nors paprasta pavėsinė puikiai atlieka visas būtiniausias funkcijas, specialistų teigimu, jos forma gali būti pati įvairiausia: trikampė, kvadratinė, stačiakampė, penkiakampė, šešiakampė, aštuonkampė, apvali, ovali ar pusapvalė. Pasirinkta forma, stilius ir spalva turi būti derinami su pagrindiniu namu, nes tik tokiu atveju sodo namas išliks pagrindiniu sklypo akcentu.

Meistro Namai specialistai teigia, jog prie vasarnamio statoma pavėsinė taip pat gali būti įvairių tipų: pusiau atvira, tinkanti slėptis tik nuo saulės arba su stogeliu, apsaugančiu ir nuo lietaus. Jei vienai, o gal kelioms sienoms panaudosite stiklą ar plokštę, turėsite pastatą, kuris apsaugos ne tik nuo saulės, bet ir nuo lietaus bei vėjo. Įsirengę atvirą židinį tokioje sodo patalpoje taip pat galėsite papietauti šaltesniu oru. Jei bent vieną statinio sieną nuspręsite statyti mūrinę ar medinę, su tinkamomis atramomis, ją galite apsodinti gebenėmis, vijoklinėmis hortenzijomis, raganomis ir kitais prie atramų tvirtinamais augalais.

Remiantis praktika, dažnai pavėsinė yra pastatoma tik su vienu įėjimu, tačiau, nors tai ir atrodo gražiai, šis sprendimas nėra ypač patogus. Dar vienas ne retai sutinkamas pavėsinių trūkumas – šiltais vasaros vakarais puolantys uodai, kurių dažnai bandoma išvengti prie pavėsinės montuojant įvairius tinklelius ar groteles.

Kodėl pavesines verta statyti arčiau sodo namo?

Sodo namas su pavėsine dažniausiai statomi atsižvelgiant į patalpų dydžio poreikį. Jei vasaromis sulaukiate daug svečių – didesnis vasarnamis su pavėsine gali tapti puikia išeitimi. Kalbant apie stoginės automobiliams ir pavėsinės vietos pasirinkimą nuosavame sklype, patogiausiomis vietomis tokiam statiniui dažniausiai yra laikomi sklypo kampai, nes tokiu daugiau erdvės lieka pačiame sklype. Taip pat rekomenduojama pavėsinę statyti kuo arčiau sodo namo – jei pavėsinėje rytais ruošiatės gerti arbatą ar ryte sulaukti daugiau svečių, tokiu atveju nešioti daiktus bus gerokai patogiau. Geriausia, jei pavėsinė ir sodo namas bus viename lygyje, nes nuolatinis laipiojimas laiptais gali varginti.

Ekspertai atkreipia dėmesį ir į tai, kad pavėsinės nerekomenduojama statyti tiesiai ant pievos. Jai būtina paruošti pamatą, išbetonuoti kolonas ar pakloti kitokias atramas. Kuo atviresnė jūsų pavėsinė, tuo daugiau joje jausis vėjas, todėl vertėtų pagalvoti apie vėjuotas puses dengiančias sienas. Pavėsinėms reikėtų rinktis maumedžio lentas, kurios nebijo drėgmės. Užtepus jas specialiu aliejumi, šias bus lengviau atnaujinti, nes nereikės skusti senų dažų ar lako, pakaks jas nutepti papildomu aliejaus sluoksniu.

Medinės stoginės: ar verta įsirengti?

Nors vis dar gana dažnai vietoj stoginės sklype nusprendžiama statyti medinį garažą, vertinant jos privalumus šiltuoju metų laiku, tarp stoginės ir garažo (tiek automobilio, tiek daiktų laikymo klausimais) skirtumų rasti – sunku.

Visų pirma, sprendžiant stoginė ar garažas galėtų būti tinkamesnis sprendimas jūsų sklypo atveju, vertėtų žinoti, jog namo viduje projektuojamas garažas yra skaičiuojamas į bendrą gyvenamąjį plotą. Dėl šios priežasties, siekiant tilpti į statiniams be leidimo taikomus reikalavimus – 80 m2 plotą – gyvenamąją erdvę namuose garažo sąskaita tenka gerokai sumažinti. Antras, ne mažiau svarbus dalykas – garažo įrengimo kaina. Apskaičiuota, jog įsirenginėjant garažą namo viduje, jo įrengimo kaina prilygsta gyvenamojo ploti įrengimo kaštams.

Kalbant apie stoginės privalumus, ši puikiai nuo saulės, sniego ar kitų kritulių  apsaugo ne tik automobilį, bet ir daiktus. Esant poreikiui, po stogine taip pat nesunkiai galite integruoti ir nedidelį, daiktams skirtą sandėliuką. Svarbu paminėti ir tai, kad su namu besiribojančios stoginės plotas nebus skaičiuojamas į bendrą namo plotą, todėl jos įsirengimas neturės jokios įtakos gyvenamajai erdvei. Taigi, siekiant maksimaliai išnaudoti laisvą kiemo plotą ir nenorint permokėti už žiemos komfortą, stoginė gali tapti puikia garažo alternatyva ir tarnauti ilgus metus.

Kiek kainuoja stoginė?

Nesunku suprasti, jog mažesni stoginės statybos kaštai neretai tampa lemiamu faktoriumi pasirenkant sklype stoginę statyti vietoj garažo. Verta žinoti, jog, jei garažo statybų atveju jo kvadrato įrengimo kainą galime prilyginti gyvenamojo ploto kvadrato įrengimo kainai, stoginės atveju – kaina gali varijuoti. Esminę įtaką jai turi projekto sudėtingumas, plotas bei statyboms naudojamos medžiagos. Gana ekonomišką ir optimalų stoginės variantą galite pasistatyti medžiagų pagrindu pasirinkę medieną, pasižyminčią universalumu ir praktiškumu. Tokiu atveju orientacinė stoginės kaina galėtų siekti nuo 150 eurų už m2 (skaičiuojant grindų plotą). Tačiau, jei ketinate stoginę derinti prie namo eksterjero – jos statybos gali pareikalauti gerokai daugiau išlaidų. Alternatyvus ir kainą ne itin auginantis sprendimas – ilgaamžis ir ypač estetiškai atrodantis metalas – aliuminis.

Ką būtina žinoti prieš pradedant stoginės automobiliams ir pavėsinės statybas?

Visų pirma, vertėtų žinoti, jog tiek stoginei, tiek pavėsinei parinkta vieta gali turėti itin didelės įtakos šių statinių funkcionalumui, todėl prieš nusprendžiant siūlome įvertinti visus galimus variantus savo sklype. Remiantis specialistų praktika, sklypuose dažnai galima rasti vietų, kurias žiemą mažiau užpusto, jos taip pat sulaukia sąlyginai mažai lietaus. Antra, jei nusprendėte stoginę ar pavėsinę tvirtinti prie namo, pasikonsultuokite su meistru, kokį stoginės tvirtinimą rinktis. Tiek stoginės, tiek pavėsinės įrengimui ypač svarbu tai, kas yra po fasadu – jei siena dengta storesniu nei 25 cm apšiltinimo dangos sluoksniu, o po fasadu yra netrupanti statybinė medžiaga, tokiu atveju stoginė prie kito pastato gali būti pritvirtinama atitinkamomis detalėmis. Jei medžiaga, esanti po pastato apšiltinimu – trapi, tokiu atveju prie sienos papildomai turi būti statomas rėmas ir stoginė stovės atskirai, ją prie namo pritvirtinant tik tam, kad mažiau judėtų.

Medinių statinių projektavime bei gamyboje besispecializuojanti Meistro Namų komanda, suteiks profesionalią konsultaciją bet kurio statinio projekto atveju. Pasikonsultuokite su specialistais prieš investuodami į savo projektą. Tai leis ne tik džiaugtis statinių ilgaamžiškumu, bet ir investuoti protingai bei išvengti statybų metu dažniausiai pasitaikančių klaidų.

 

slinkite į viršų
Filtravimas
close
Plotas
arorw-up arorw-down
Kambarių skaičius
arorw-up arorw-down
Kaina
arorw-up arorw-down
Sienų storis
arorw-up arorw-down
Stogo tipas
arorw-up arorw-down
Aukštų skaičius
arorw-up arorw-down
Terasa
arorw-up arorw-down
X

Užklausos forma

Užduokite norimus klausimus

×

Šiuo metu mes nedirbame

Prašome įvesti savo telefono numerį ir pasirinkti patogų laiką konsultacijai
Daugiau nei 90% mūsų klientų modifikuoja namelius, kad jie atitiktų jų poreikius. išsakykite savo pageidavimus ir mes projektą pritaikysime Jums.
BDAR sutikimas
×

Pateikti užklausą

BDAR sutikimas
×

Geriausios kainos garantija

Kompensuosime kainų skirtumą, pasiūlydami mažesnę kainą nei yra palyginamosios prekės pardavimo kaina.

×
×

Turite sklypą ir ieškote jam namelio?

Suteiksime Jums profesionalią konsultaciją ir padėsime įgyvendinti Jūsų svajonę!

Ne, ačiū
×