Vasarnamiai iš jūrinių konteinerių: ar verta rinktis?

Paskelbta: 2022-02-02
Perskaityti tai užtruks 3 minutes

Jei vasaros metu tenka apsilankyti pajūryje ar poilsio sodybose, greičiausiai jau esi susipažinęs su idėja jūrinį konteinerį paversti vasarnamiu ar pagalbiniu pastatu. Tai ne tik gana paprastas bet ir gana ekologiškas būdas susikurti nedidelę erdvę savo poilsiui, atskirą patalpą darbui, o gal net individualią sporto salę savo laisvalaikiui. Tačiau, ar toks statinys vertas daugiau dėmesio nei medinis namelis?

Vasarnamiai iš jūrinių konteinerių

Šiame straipsnyje nusprendėme pasidalinti keliais pastebėjimais, kodėl vasarnamiai iš medienos, o ne iš jūrinių konteinerių galėtų tapti geresniu pasirinkimu tavo sodo sklype.

Kaip išsirinkti jūrinį konteinerį?

Jei pradėjai dairytis konteinerio savo statiniui, verta žinoti, jog šiais laikais juos galima įsigyti labai įvairių dydžių: konteinerių plotis dažniausiai yra labai panašus (apie 2,4 metrai), jų aukštis gali siekti iki 2,9 metrų, tačiau ilgio matmenys varijuoja net nuo 3 iki beveik 14 metrų. Dėl šio priežasties vasarnamiai, pastatyti iš vieno jūrinio konteinerio, gali būti nuo 7 iki 33 kv. m. ploto, ne retu atveju plotas stipriai didinamas daugiau konteinerių sujungiant į vieną statinį.

Nepamiršk, kad rinktis konteinerius, iš kurių planuojami statyti vasarnamiai, taip pat reikėtų atidžiai – būtina atsižvelgti į tai, kam konteineriai buvo naudojami, nes dažno jų kilnojimo metu galėjo būti pažeistos konstrukcijos. Svarbu atkreipti dėmesį ir į bendrą statinio konstrukciją: nors įprastai ji yra labai tvirta, reikėtų nepamiršti, jog dalis konteinerio bus išpjaunama (įėjimas, langai, jungtys), todėl šis procesas taip pat privalo būti gerai apgalvotas.

Rinkdamasis savo sklype statyti medinį sodo namelį, ne tik išvengsi jūriniams konteineriams būdingų ploto apribojimų, bet ir nesusidursi su pagrindinės statinio konstrukcijos pažeidimais, būdingais jūriniams konteineriams. Tai ne tik užtikrins pastato tvirtumą, bet ir turės įtakos jo ilgaamžiškumui.

Kaip konteinerį paversti gyvenama erdve?

Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad jūrinio konteinerių įsigijimas – didžioji darbo dalis, tam, kad paverstum šį statinį ilgus metus eksploatuojama poilsio erdve, prie jos teks nemažai padirbėti.

Visų pirma, vasarnamiai iš jūrinių konteinerių, kaip ir bet kokie kiti statiniai, yra konstruojami ant pamatų, todėl šis darbas taip pat turėtų būti atliekamas iš anksto, kaip ir patys sklypo paruošimo darbai. Pamatus tokiam vasarnamiui galima išbetonuoti pačiam, tačiau, jei tam stokoji laiko, darbus, kurių apytikslė kaina šiuo metu siekia 3000 eurų, gali patikėti profesionalams.

Antra, norint, kad iš konteinerių pagaminti poilsio nameliai tarnautų visus metus, būtina investuoti ir į kokybišką stogo dangą bei bent minimalų sienų šiltinimą – tik tokiu būdu vasarnamiai žiemą išlaikys šilumą, o vasarą neperkais. Priklausomai nuo projekto, gali būti reikalinga ir išorinė ar vidinė sienų apdaila.

Tiesa, jog savo poilsiui pasirinkus medinį namelį, taip pat reikės pasirūpinti jo stogu ir pamatais. Tačiau iš tvirtos medienos pagaminta namelio konstrukcija bei namelio sienos užtikrins puikią pastato izoliaciją dar iki jo apšiltinimo. Tokiu atveju, jei namelio neplanuoji naudoti ištisus metus, jo šiltinimo poreikis išliks minimalus. Ne mažiau svarbu ir tai, kad pasirinkus medinį namelį jam prireiks ir gerokai mažesnės apdailos. Jei skardines, prastos išvaizdos jūrinio konteinerio sienas stengiamasi kaip įmanoma geriau paslėpti jas užklojant medžio ar kitos, apdailai naudojamos medžiagos sluoksniu, medinio namelio sienoms užtenka padengimo apsauginiu dažų sluoksniu. Tokiu būdu ne tik sutaupysite apdailos medžiagoms, bet ir džiaugsitės norimos spalvos mediniu fasadu be didesnių pastangų.

slinkite į viršų

Užklausos forma

Užduokite norimus klausimus

×

Šiuo metu mes nedirbame

Prašome įvesti savo telefono numerį ir pasirinkti patogų laiką konsultacijai
Daugiau nei 90% mūsų klientų modifikuoja namelius, kad jie atitiktų jų poreikius. išsakykite savo pageidavimus ir mes projektą pritaikysime Jums.
BDAR sutikimas Tai yra ES teisės reikalavimas. Be šio patvirtinimo, mes negalėjome susisiekti su Jumis
×

Pateikti užklausą

BDAR sutikimas Tai yra ES teisės reikalavimas. Be šio patvirtinimo, mes negalėjome susisiekti su Jumis
×

Geriausios kainos garantija

Kompensuosime kainų skirtumą, pasiūlydami mažesnę kainą nei yra palyginamosios prekės pardavimo kaina.

×
×