Plotas
arorw-up arorw-down
Kambarių skaičius
arorw-up arorw-down
Kaina
arorw-up arorw-down
Sienų storis
arorw-up arorw-down
Stogo tipas
arorw-up arorw-down
Aukštų skaičius
arorw-up arorw-down
Terasa
arorw-up arorw-down

Stoginės prie namo

Rikiuoti pagal
arorw-up arorw-down
3 178 
2 222 

Etna (Koala)

22.9 m²
3 961 
1 597 
5 063 
2 082 
namo grafinė iliustracija

Neradote patinkančio?

susikurkite savo

Stoginės prie namo

Bene kiekvienam, projektuojančiam namą, tenka pasvarstyti apie vietą, kurioje bus laikomas automobilis. Nesunku suprasti, jog sprendimas dažniausiai priklauso nuo turimų transporto priemonių skaičiaus ir finansų. Tačiau, egzistuoja ir nemažai kitų argumentų, galinčių padėti nuspręsti – verta savo automobiliui statyti garažą ar užtenka specialiai jam skirtos stoginės prie namo. Todėl, prieš priimant sprendimą, siūlome susipažinti su reikalavimais ir bendrine praktika, leisiančia visapusiškai įvertinti savo pasirinkimą.

Stoginė prie namo: ar reikalingas leidimas?

Priešingai nei statant garažą, kuris dažniausiai iš karto integruojamas į namą, tokiu būdu išvengiant papildomų įteisinimo priemonių, ruošiantis statyti stoginę vertėtų pasidomėti jai privalomais reikalavimais.

Remiantis techniniame statybos reglamente esančiais dokumentais, stoginės prie namo priskiriamos nesudėtingų statinių kategorijai, kurios taip pat skirstomos į grupes pagal plotą. Stoginės, kurių bendras plotas neviršija 10 m2, yra priskiriamos pirmosios grupės nesudėtingiems statiniams, kuriems statybos leidimais reikalingas tik tuo atveju, jei šie statomi atskirai nuo bet kokio kito pastato – nėra namo dalis, o sklypas, kuriame numatytos statybos, yra specifinėje teritorijoje.

Stoginei taip pat nėra reikalingas ir statybų projektas – jis rengiamas tik paties statytojo pageidavimu, jei yra poreikis. Tačiau, tuo atveju, jei nusprendėte stoginę įrenginėti šalia kito statinio, o planuojami statybos darbai galimai priskirtini šio statinio rekonstrukcijai t.y. bus pertvarkomos jau egzistuojančio statinio konstrukcijos ar keisis jo išorės matmenys, tokiu atveju papildomai privalėsite parengti statinio rekonstrukcijos projektą.

Kaip ir bet kokio tipo statiniams, stoginėms privalomas reglamentuotas atstumas – statinys negali būti statomas arčiau nei 3 metrai iki sklypo ribos. Mažesnis atstumas nereiškia, jog statybos nėra galimos, tačiau tokiu atveju privalu gauti rašytinį kaimyninio sklypo savininko sutikimą prieš pradedant bet kokius statybų darbus. Privaloma laikytis ir priešgaisrinio bei sanitarinio atstumo iki kitų statinių reikalavimų. Jų nesilaikymas gali ne tik papildomai kainuoti, statinį ne retu atveju gali prireikti ir nugriauti.

 Kodėl stoginės prie namo – geriau nei garažas?

Vertinant tai, kad automobilis be didelio vargo gali stovėti tiesiog nuosavame kieme, atsakymą į klausimą, ką rinktis, dažniausiai lemia individualūs gyventojų poreikiai. Ir, nors racionaliai suprojektuota stoginė gali tapti puikia garažo alternatyva, žiemos metu išryškėja esminiai garažo privalumai, kurie kartais gali tapti esminiais. Šaltuoju metų laiku garažas leidžia ne tik išvengti lengvai įgrisiančio automobilio valymo, ypač dažno plovimo ar dar nemalonesnių bandymų jį užvesti, bet ir suteikia tikrą komfortą, kai iš šiltų namų galime sėsti tiesiai į šiltą automobilį.

Svarbu akcentuoti ir tai, jog didesnis garažas visais metų laikais puikiai pasitarnaus ir kaip mažai naudojamų daiktų laikymo vieta, o, tinkamai jį suprojektavus, garaže galėsite laikyti ir tokius daiktus kaip žoliapjovė ar kiti ūkio rakandai, kurie paprastai reikalauja nemažai papildomos vietos.

Nepaisant trūkumų žiemą, šiltuoju metų laiku tarp garažo ir stoginės privalumų skirtumų rastu iš tiesų sunku – pastaroji puikiai apsaugo automobilį nuo saulės, sniego ar kitų kritulių. Po stogine taip pat žiemą – vasarą galite laikyti visus ūkiui skirtus daiktus, o, esant poreikiui, nesunkiai ten integruosite ir nedidelį, daiktams skirtą sandėliuką.

Svarbu paminėti ir tai, kad su namu besiribojančio garažo plotas, priešingai nei stoginė, yra skaičiuojamas į bendrą namo plotą. Dėl šios priežasties garažo statybas turėtų gerokai apsvarstyti ir pasverti tie, kurie, siekdami išvengti statybų leidimo sąlygos, ketina statyti iki 80 m2 ploto namą. Remiantis preliminariais skaičiavimais, vienam automobiliui pritaikyto garažo plotas turėtų siekti bent 18 m2, o minimalus garažo plotas dviem automobiliams turėtų būti ne mažesnis nei 36 m2. Taigi, siekiant maksimaliai išnaudoti laisvą kiemo plotą ir nenorint permokėti už žiemos komfortą, stoginė gali tapti puikia garažo alternatyva ir tarnauti ilgus metus.

Kiek kainuoja stoginė?

Ne mažiau nei statybos leidimų klausimas yra aktualūs ir preliminarūs stoginės statybos kaštai, kurie dažnai tampa lemiamu faktoriumi pasirenkant stoginę vietoj garažo. Jei garažo kvadrato įrengimo kainą dažnai praktikoje galime prilyginti namo kvadrato įrengimo kainai, stoginės prie namo atveju kaina gali ženkliai varijuoti, priklausomai nuo jos dydžio ir statybai naudoti pasirinktų medžiagų kainos.

Nuspręsti, kokio dydžio stoginė jums reikalinga, nėra taip sunku, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Visų pirma, patariame įsivertinti savo poreikius ir nuspręsti, keliems automobiliams planuojama statyti stoginė prie namo bus skirta, ar po tuo pačiu stogu ketinate laikyti ūkyje naudojamus daiktus ir, kiek vietos pastarieji galėtų užimti. Ne retai galime pamatyti atvejų, kai automobiliui skirta pastogė užkraunama daiktais, o transporto priemonę belieka laikyti tiesiog po atviru dangumi. Siekiant išvengti tokio scenarijaus, įrenginėjant stoginę siūlome apsvarstyti po stogine integruoto sandėliuko galimybę. Šis ne tik leis po stogine palaikyti gerokai estetiškesnį ir tvarkingesnį vaizdą, uždengiant ten laikomus daiktus, bet ir užims fiksuotą vietos plotą, neatimant iš jūsų galimybės po stogine laikyti automobilį.

Kaip jau minėjome anksčiau, stoginės kaina tiesiogiai priklauso ir nuo jos statybose naudoti pasirinktų medžiagų. Gana ekonomišką ir optimalų stoginės variantą galite pasistatyti medžiagų pagrindu pasirinkę medieną, pasižyminčią universalumu ir praktiškumu. Tokiu atveju orientacinė stoginės kaina galėtų siekti nuo 100 iki 150 eurų už m2 (skaičiuojant grindų plotą). Tačiau, jei ketinate stoginę derinti prie namo eksterjero – jos statybos gali pareikalauti gerokai daugiau išlaidų. Žvelgiant į rinką, nesunku pastebėti, jog aukštos kokybės medienos stoginės statyboms Lietuvoje įsigyti gali būti gana sunku, o klijuotos medienos naudoti tokių projektų įgyvendinimui specialistai dažniausiai nerekomenduoja.

Į ką svarbu atkreipti dėmesį projektuojant?

Nors nusprendus statyti stoginę dažniausiai nereikia įgyvendinti specifinių teisinių reikalavimų, o, įvertinę poreikius ir statybose planuojamų naudoti medžiagų kainą, darbų sąmatą susiskaičiuosite nesunkiai, tai ne vieninteliai dalykai, kuriuos reikėtų apsvarstyti prieš imantis darbų.

Visų pirma, vertėtų žinoti, jog stoginei parinkta vieta gali turėti itin didelės įtakos jos funkcionalumui, todėl prieš nusprendžiant siūlome įvertinti visus galimus variantus savo sklype. Nors, vadovaujantis logika, bet kurioje vietoje pastačius stogą, automobilis bus apsaugotas nuo saulės ir kritulių, atsižvelgiant į projektų unikalumą pastebima, jog sklypuose neretai pasitaiko vietų, kurių neužpusto, jos taip pat sulaukia sąlyginai mažai lietaus. Taigi, statydami stoginę būtent tokioje vietoje turėsite geriausią įmanomą rezultatą.

Antra, jei nusprendėte stoginę tvirtinti prie namo, vertėtų žinoti, kad tai įmanoma ne visada, todėl, prieš dėdami pastangas norint gauti greta esančio pastato rekonstrukcijos leidimus, verčiau pasikonsultuokite su meistru, ar toks tvirtinimas įmanomas. Paprastai tariant, stoginės įrengimui ypač svarbu tai, kas yra po fasadu. Jei siena dengta storesniu nei 25 cm apšiltinimo dangos sluoksniu, o po fasadu yra netrupanti statybinė medžiaga, tokiu atveju stoginė prie kito pastato gali būti pritvirtinama atitinkamomis detalėmis. Tačiau, jei medžiaga, esanti po pastato apšiltinimu – trapi, tokiu atveju prie sienos papildomai turi būti statomas rėmas ir stoginė stovės atskirai, ją prie namo pritvirtinant tik tam, kad mažiau judėtų.

Galiausiai, paskutinis, bet ne mažiau svarbus aspektas – stoginės išvaizda. Ne retu atveju stoginė vertinama kaip papildomas, specialią funkciją atliekantis statinys, kurį stengiamasi pastatyti kaip įmanoma pigiau jam paskiriant mažiausiai sklype matomą vietą. Maža to, ją dažnai mėgstama apkrauti daiktais, kurie galiausiai trukdo pastatyti po stogu ir automobilį. Tačiau, žvelgiant plačiau ir pasikonsultavus su savo sritį išmanančiais specialistais, automobiliui skirta stoginė nesunkiai gali virsti viena pagrindinių architektūrinių jūsų namo detalių, suteikiant jam grakštumo, įdomumo ir išskirtinumo. Tokiu atveju, net ir pirkdami gana kuklios išvaizdos namą, pasitelkę specialistų pagalbą galite jį paversti tikru architektūros šedevru, atitinkančiu naujausias stiliaus tendencijas. Tokie, moderniai ir stilingai įrengti priestatai, ne tik pagyvina namo išvaizdą, bet ir suteikia jai unikalumo.

Meistro namų komandos teigimu, klaidinga manyti, kad šių laikų tendencijas atitinkančią stoginę, kuri puikiai papildys jūsų eksterjerą, galite įsirengti tik skirdami tam daug papildomų išlaidų. Pasikonsultavus su savo sritį gerai išmanančiais architektais, įdomiai suprojektuotos stoginės statybas galima įgyvendinti naudojant įvairaus tipo medžiagas, tokiu būdu prisitaikant prie statyboms skirto biudžeto. Susisiekite su mūsų komanda dar šiandien ir mes pasiūlysime geriausią sprendimą jūsų sklypo atveju.

slinkite į viršų
Filtravimas
close
Plotas
arorw-up arorw-down
Kambarių skaičius
arorw-up arorw-down
Kaina
arorw-up arorw-down
Sienų storis
arorw-up arorw-down
Stogo tipas
arorw-up arorw-down
Aukštų skaičius
arorw-up arorw-down
Terasa
arorw-up arorw-down
X

Užklausos forma

Užduokite norimus klausimus

×

Šiuo metu mes nedirbame

Prašome įvesti savo telefono numerį ir pasirinkti patogų laiką konsultacijai
Daugiau nei 90% mūsų klientų modifikuoja namelius, kad jie atitiktų jų poreikius. išsakykite savo pageidavimus ir mes projektą pritaikysime Jums.
BDAR sutikimas
×

Pateikti užklausą

BDAR sutikimas
×

Geriausios kainos garantija

Kompensuosime kainų skirtumą, pasiūlydami mažesnę kainą nei yra palyginamosios prekės pardavimo kaina.

×
×

Turite sklypą ir ieškote jam namelio?

Suteiksime Jums profesionalią konsultaciją ir padėsime įgyvendinti Jūsų svajonę!

Ne, ačiū
×