Plotas
arorw-up arorw-down
Kambarių skaičius
arorw-up arorw-down
Kaina
arorw-up arorw-down
Sienų storis
arorw-up arorw-down
Stogo tipas
arorw-up arorw-down
Aukštų skaičius
arorw-up arorw-down
Terasa
arorw-up arorw-down

Stoginės automobiliui

Rikiuoti pagal
arorw-up arorw-down
3 178 
2 222 

Etna (Koala)

22.9 m²
3 961 
1 597 
5 063 
2 082 
namo grafinė iliustracija

Neradote patinkančio?

susikurkite savo

Stoginės automobiliams ir pavėsinės

Šiais laikais retai kada galime sutikti šeimą, kuri neturi nei vieno automobilio. Automobilis mums tarnauja vykstant į darbą, leidžia susitikti su draugais ir šeima bei išvykti poilsiauti. Tai – brangus pirkinys, todėl norint, kad jis tarnautų kuo ilgiau, jį reikia ir tinkamai prižiūrėti. Dėl šios priežasties, nuosavame sklype įsirengus poilsiui ar nuolatiniam gyvenimui skirtą namą, dažniausiai planuojama vieta ir jame stovėsiančiam automobiliui.

Žiemos metu garažas yra tikrai patogus sprendimas, nes nereikia ryte valyti sniego ir ledo sluoksnio nuo automobilio langų, taip pat nereikia šildyti ir variklio. Tačiau, automobilių ekspertai vis dažniau pastebi, kad reikšmingas temperatūros pokytis automobiliui paliekant garažą žiemą, gali net labiau pakenkti automobilio būklei nei padėti žmogui. Todėl automobilio stoginė yra puikus sprendimas ne tik vasarą, bet ir žiemą. Vasarą automobilis ne taip įkaista nuo saulės po stogu, rudenį, stoginės dėka, nereikia lipti iš automobilio po šaltu lietumi, žiemą – nebereikia valyti sniego.

Stoginės atveju, dažniausiai apgalvojama ir tai, kur bus laikomi daiktai, kurių nesinori sandėliuoti namų viduje, taip sumažinant gyvenamąją erdvę. Taigi, stoginės automobiliams, vienu metu atliekančios tiek garažo, tiek kitų pagalbinių patalpų funkciją – galime laikyti universaliu, dėmesio vertu sprendimu praktiškai kiekvienam sklypui.

Stoginė ar garažas?

Visų pirma, sprendžiant ar automobiliams skirtos stoginės, ar garažai galėtų būti tinkamesnis sprendimas jūsų sklypo atveju, vertėtų žinoti, jog namo viduje projektuojamas garažas yra skaičiuojamas į bendrą gyvenamąjį plotą. Dėl šios priežasties, siekiant tilpti į statiniams be leidimo taikomus reikalavimus – 80 m2 plotą – gyvenamąją erdvę namuose garažo sąskaita tenka gerokai sumažinti. Antras, ne mažiau svarbus dalykas – mažesnė stoginių automobiliams kaina. Remiantis praktika, jog įsirenginėjant garažą namo viduje, jo įrengimo kaina prilygsta gyvenamojo ploto įrengimo kaštams.

Vis dėlto, negalima neatsižvelgti į tai, kad garažai, priešingai nei stoginės automobiliams, pasižymi išskirtiniais privalumais tiek juose sandėliuojant daiktus, tiek laikant automobilus. Nors stoginė automobiliui šiltuoju metų laiku gali būti pakankamai geras sprendimas, žiemos metu transporto priemonei reikalinga gerokai platesnė apsauga. Visų pirma, lietų ir saulę šaltuoju metų laiku keičiantys žiemos reiškiniai – nėra tokie draugiški lauke stovinčiai transporto priemonei. Antra, kasdien žemoje temperatūroje užvedamas variklis per trumpesnes keliones net nespėja normaliai sušilti, o tai ilgainiui atsiliepia ir automobilio techninei būklei. Negalima nepaminėti ir šaltojo sezono temperatūros įtakos daiktų kokybei – tokie prietaisai kaip žoliapjovė ar brangūs metaliniai įrankiai žiemos metu bus kur kas geriau apsaugoti sandarioje, sausoje patalpoje, kurioje laikosi teigiama temperatūrą.

Vertinant stoginės automobiliui privalumus, šiltuoju metų laiku tarp jos ir garažo (tiek automobilio, tiek daiktų laikymo klausimais) skirtumų rasti – sunku. Šiuo atveju prie namo įrengta pastogė puikiai apsaugo automobilį ir daiktus nuo saulės, sniego ar kitų kritulių, esant poreikiui, joje nesunkiai galite integruoti ir nedidelį, daiktams skirtą sandėliuką. Svarbu paminėti ir tai, kad su namu besiribojančios stoginės plotas nebus skaičiuojamas į bendrą namo plotą, todėl jos įsirengimas neturės jokios įtakos gyvenamajai erdvei. Taigi, siekiant maksimaliai išnaudoti laisvą kiemo plotą ir nenorint permokėti už žiemos komfortą, stoginė gali tapti puikia garažo alternatyva ir tarnauti ilgus metus.

Kiek kainuoja stoginės įrengimas?

Nesunku suprasti, jog mažesnius stoginės statybos kaštus dažniausiai lemia stoginės automobiliui ismatavimai bei medžiagos, iš kurių ši gaminama. Akivaizdu ir tai, jog stoginės automobiliui kaina ypač dažnai tampa lemiamu faktoriumi pasirenkant sklype stoginę statyti vietoj garažo. Verta žinoti, jog jei garažo statybų atveju jo kvadrato įrengimo kainą galime prilyginti gyvenamojo ploto kvadrato įrengimo kainai, stoginės atveju – kaina gali varijuoti. Remiantis šių dienų rinkos kainomis, paprasčiausio modelio stoginės vienam automobiliui kaina prasideda vidutiniškai nuo ~1700 eurų, o tai yra ženkliai pigiau nei to paties ploto garažo įrengimas.

Kalbant apie stoginės automobiliui statyboms naudojamas medžiagas, verta akcentuoti tai, jog gana ekonomišką ir optimalų variantą galite pasistatyti medžiagų pagrindu pasirinkę medieną, pasižyminčią universalumu ir praktiškumu. Tokiu atveju orientacinė stoginės kaina galėtų siekti nuo 150 eurų už m2 (skaičiuojant grindų plotą). Tačiau, jei ketinate stoginę derinti prie namo eksterjero – jos statybos gali pareikalauti gerokai daugiau išlaidų. Visų pirma, todėl, kad prie namo eksterjero visapusiškai derančias medžiagas dažniausiai tampa gana sudėtinga. Siekiant sutaupyti derančioms medžiagoms, stoginę kieme rekomenduojama projektuoti ir įsirengti kartu su namo projekto įgyvendinimu.

Į ką svarbu atkreipti dėmesį?

Visų pirma, vertėtų žinoti, jog automobilių stoginės funkcionalumas stipriai priklauso nuo jai parinktos vietos. Remiantis specialistų praktika, sklypuose dažnai galima rasti vietų, kurias žiemą mažiau užpusto, jos taip pat sulaukia sąlyginai mažai lietaus. Antra, jei nusprendėte stoginę tvirtinti prie namo, pasikonsultuokite su meistru, kokį stoginės tvirtinimą rinktis. Stoginės įrengimui ypač svarbu tai, kas yra po fasadu – jei siena dengta storesniu nei 25 cm apšiltinimo dangos sluoksniu, o po fasadu yra netrupanti statybinė medžiaga, tokiu atveju stoginė prie kito pastato gali būti pritvirtinama atitinkamomis detalėmis. Jei medžiaga, esanti po pastato apšiltinimu – trapi, tokiu atveju prie sienos papildomai turi būti statomas rėmas ir stoginė stovės atskirai, ją prie namo pritvirtinant tik tam, kad mažiau judėtų.

Unikalūs stoginių projektai

Ilgus metus specializuojamės mediniuose statiniuose, todėl mūsų sąskaitoje – ne vienas, profesionaliai atliktas medinių stoginių projektas. Norime akcentuoti, jog stoginės automobiliui gali būti su vieno šlaito stogu ar dvišlaitės, galimos ir papildomos modifikacijos pagal jūsų asmeninius pageidavimus. Prie namo glaudžiamos medinės stoginės, dažniausiai, pasirenkamos vienšlaitės arba su vientisu horizontaliu stogu. Atskirai nuo namo statomos stoginės dažniausiai būna dvišlaitės – taip atkartodamos namo formas.

Mūsų Meistro Namai siūlo daugybę unikalių stoginių projektų, kuriuos galima koreguoti pagal asmeninius užsakovo pageidavimus. Pavyzdžiui, mūsų specialistai gali pagaminti ilgesnį modelį, jei norite, kad po stogine tilptų ne tik automobilis, bet ir jo priekaba. Stoginės gale galima suprojektuoti nedidelį medinį sandėliuką lauko baldams ar dviračiams laikyti. Taip pat galima suprojektuoti vieną ar dvi stoginės sienas, kad automobilis būtų dar geriau apsaugotas nuo kritulių.

Nereikėtų atsisakyti ir minties, jog stoginė automobiliui, įrengta kieme, gali tapti poilsio zona – po ja galite įsirengti terasą, išdėlioti patogius lauko baldus. Tokiu būdu ne tik užsitikrinsite vietą automobilio laikymui, bet ir sutaupysite finansus, kuriuos skirti buvote numatę atskirai įrengtai pavėsinei jūsų kieme.

Galiausiai, verta dar kartą paminėti, jog stoginės automobiliui – tai papildomą ir ypač svarbią funkciją atliekantis statinys, kurio statyba yra pigesnis ir optimalesnis variantas nei garažo statyba. Pasitarus su stogo dangų ekspertais, šis statinys gali tapti viena iš puikiai derančių namo dalių, paversiančia jūsų namą išskirtiniu. Didelis architektūrinių sprendimų pasirinkimas leis sukurti stilingą stoginę, puošiančią namo eksterjerą ir atliekančią ypač svarbią funkciją – saugančią gerą automobilio būklę.

slinkite į viršų
Filtravimas
close
Plotas
arorw-up arorw-down
Kambarių skaičius
arorw-up arorw-down
Kaina
arorw-up arorw-down
Sienų storis
arorw-up arorw-down
Stogo tipas
arorw-up arorw-down
Aukštų skaičius
arorw-up arorw-down
Terasa
arorw-up arorw-down
X

Užklausos forma

Užduokite norimus klausimus

×

Šiuo metu mes nedirbame

Prašome įvesti savo telefono numerį ir pasirinkti patogų laiką konsultacijai
Daugiau nei 90% mūsų klientų modifikuoja namelius, kad jie atitiktų jų poreikius. išsakykite savo pageidavimus ir mes projektą pritaikysime Jums.
BDAR sutikimas
×

Pateikti užklausą

BDAR sutikimas
×

Geriausios kainos garantija

Kompensuosime kainų skirtumą, pasiūlydami mažesnę kainą nei yra palyginamosios prekės pardavimo kaina.

×
×

Turite sklypą ir ieškote jam namelio?

Suteiksime Jums profesionalią konsultaciją ir padėsime įgyvendinti Jūsų svajonę!

Ne, ačiū
×