Plotas
arorw-up arorw-down
Kambarių skaičius
arorw-up arorw-down
Kaina
arorw-up arorw-down
Sienų storis
arorw-up arorw-down
Stogo tipas
arorw-up arorw-down
Aukštų skaičius
arorw-up arorw-down
Terasa
arorw-up arorw-down

Sodo įrankių nameliai

Rikiuoti pagal
arorw-up arorw-down
1 499 999 

Sandėliukas STANDART

6.25 m², 1 kambarys
Tik internetu
-33%
Eliza 1 LT
Specialus pasiūlymas
2 399 2 299 

Daisy

6.42 m², 1 kambarys
Tik internetu
-100€
Dreux 1 LT
Specialus pasiūlymas
3 258 3 158 

Honesty (dvišlaitis)

10.2 m², 1 kambarys
Tik internetu
-100€
Dreux (Vienslaitis) 1 LT
Specialus pasiūlymas
3 233 3 133 

Honesty (vienšlaitis)

10.2 m², 1 kambarys
Tik internetu
-100€
Carmen 1 LT
Specialus pasiūlymas
2 823 2 723 

Lily

6.32 m², 2 kambariai
Tik internetu
-100€
Annika 1
Specialus pasiūlymas
2 066 1 966 

Lotus

4.73 m², 1 kambarys
Tik internetu
-100€
Bente 1 LT
Specialus pasiūlymas
2 014 1 914 

Marigold

4.3 m², 1 kambarys
Tik internetu
-100€
David 1 LT
Specialus pasiūlymas
3 409 3 309 

Wisteria

10.45 m², 1 kambarys
Tik internetu
-100€
Aral_front LT
Specialus pasiūlymas
2 051 1 641 

Aral (Kuosa)

4.9 m², 1 kambarys
Tik internetu
-20%
Bitan_front LT
Specialus pasiūlymas
3 399 2 719 

Bitan (Pelėda)

5 m², 2 kambariai
Tik internetu
-20%
namo grafinė iliustracija

Neradote patinkančio?

susikurkite savo

Sodo įrankių nameliai

 Ūkinį pastatą, dar kitaip vadinamą nameliu sodo įrankiams, galime rasti praktiškai kiekviename tiek poilsio namo, tiek gyvenamojo namo sklype. Jame dažniausiai laikome pačius įvairiausius daiktus – pradedant malkomis ir sodo įrankiais, baigiant nenaudojamais, su namų ūkiu nieko bendro neturinčiais daiktais. Nors iš pirmo žvilgsnio šio namelio įrengimas gali pasirodyti visiškai nesudėtingas, tačiau, tam, kad sodo įrankių nameliai tarnautų ilgus metus, vertėtų nuosekliai apgalvoti jų statybos procesą, kaštus, bei teisinius reikalavimus.

Ar įrankių nameliui reikalingas leidimas?

Nepaisant to, kad sodo įrankių nameliai dažniausiai įsivaizduojami kaip mažai reikšmės sklype turintys statiniai, jiems taip pat gali būti reikalingas statybos leidimas. Tai priklauso ne tik nuo planuojamo sandėliuko dydžio, bet ir sklypo, kuriame šis statinys bus statomas, vietos.

Jei sklypas, kuriame planuojate statyti ūkinį pastatą, yra kaimo vietovėje ir nepriklauso į kultūros paveldą įtrauktai teritorijai, leidimas įrankių sandėliukui tokiame sklype greičiausiai nebus reikalingas. Tiesa, tokiu atveju sandėliuko plotas negali viršyti 80 m2, o jo aukštis negali būti didesnis nei 8,5 m. Sugalvojus sandėliuką prijungti prie gyvenamojo namo (t. y. atlikti gyvenamojo namo rekonstrukciją), sandėliuko plotas jau bus skaičiuojamas į bendrą gyvenamojo namo plotą. Dėl šios priežasties reikėtų gerai apskaičiuoti, kokio dydžio sodo įrankių namelis jums iš tiesų reikalingas.

Tuo atveju, kai sklypas, kuriame planuojate pagalbinę patalpą, yra ne kaimo, o miesto teritorijoje ir nepriklauso į kultūros paveldą įtrauktai teritorijai, jame sodo įrankių namelis be leidimo taip pat gali būti statomas. Vis dėlto, šiuo atveju pagalbinės patalpos plotas negali viršyti 50 m2, o aukštis negali būti didesnis nei 5 metrai. Jei sklypas, kuriame planuojate statyti ūkio pastatą, priklauso teritorijai, kuri įtraukta į kultūros paveldo sąrašą, statybos leidimas tokiame sklype bus reikalingas bet kokio dydžio ir bet kokio tipo pastatui, nepriklausomai nuo to, ar jis statomas kaimo ar miesto vietovėje.

Sodo įrankių namelis: statybų reikalavimai

Nepaisant to, ar jūsų sandėliukui reikalingas leidimas, jis be išimčių privalo atitikti kitus statybų reikalavimus. Sodo nameliai įrankiams privalo išlaikyti reglamentuotą atstumą nuo kaimyninio sklypo – sandėliukas negali būti statomas arčiau nei 3 metrai iki sklypo ribos. Jeigu atstumas mažesnis, pagalbinio pastato įrengimas nėra galimas be kaimyninio sklypo savininko sutikimo. Įsirengiant sandėliuką būtina laikytis ir priešgaisrinio bei sanitarinio atstumo iki kitų statinių reikalavimų, o jei sklypas, kuriame planuojate statyti ūkinį pastatą, turi daugiau bendrasavininkų, prieš pradedant statybas taip pat privalu gauti rašytinį jų sutikimą.

Gera žinia ta, jog sodo įrankių namelis, kurio statyboms nėra reikalingas leidimas, taip pat neprivalo turėti statybų projekto. Statybos įstatymas šio nesudėtingo statinio atveju taip pat nereikalauja pateikti informacijos apie statybų proceso pradžią, todėl įregistruoti sandėliuką reikės tik pabaigus darbus, deklaruojant statybų užbaigtumą.

Kaip pasirinkti teisingo dydžio sandėliuką?

Nors praktikoje dauguma įrankiams skirtų sandėliukų nepasižymi didele erdve, nuspręsti, kokio dydžio turėtų būti ūkinis pastatas, rekomenduojama atsižvelgiant į savo asmeninius poreikius.

Jei sodo įrankių namelis jums reikalingas labiausiai tam, kad galėtumėte tvarkingai sudėti keletą rečiau naudojamų daiktų, prie namo glaudžiamos ūkinės patalpos galėtų tapti puikiu pasirinkimu. Glaudžiant sandėliuką prie pastato sienos, ne tik sutaupysite medžiagų, bet ir galėsite įsirengti tiesioginį įėjimą iš garažo ar namo, taip išvengdami rudeninių kritulių ar sniego žiemą.

Vis dėlto, atsižvelgiant į pagrindinę namelių, skirtų įrankiams, panaudą – laikyti ūkyje ar iš principo rečiau naudojamus daiktus, rekomenduojama nevengti didesnio ploto namelių. Tai ne tik padeda atlaisvinti dažnai naudojamas namų erdves, tokias kaip garažas, koridorius, prieškambaris ar net gyvenamosios patalpos, bet ir yra pigesnis pasirinkimas nei garažas. Maža to, ūkiniame pastate sudėjus visus rečiau naudojamus daiktus, namuose ir sklype bus gerokai paprasčiau palaikyti tvarką, o garažas atliks tikrąją savo paskirtį – jame laikysite automobilį, o ne sandėliuosite daiktus. Jei sodo įrankių nameliai retkarčiais taip pat planuojami naudoti kaip darbo vieta, svarbu įvertinti tokius reikšmingus faktorius kaip plotas, oro cirkuliacija bei šviesos patekimas į patalpas.

Sodo įrankių nameliai: statyti ar pirkti?

Egzistuoja ne vienas privalumas ir trūkumas, kuriuos reikėtų įvertinti prieš nusprendžiant, ar savo sklype statyti jau pagamintą, įrankiams skirtą sandėliuką, ar jį projektuoti ir įsirengti patiems.

Visų pirma, savarankiškų statybų atveju, galėsite susikurti individualų sandėliuko dizainą ir nuspręsti, kokios erdvės ar patalpų išdėstymo norite. Nors, žvelgiant iš praktinės pusės, ūkinio pastato dizainas nėra pagrindinis prioritetas, jis yra reikšmingas. Todėl neskoningas sandėliukas gali visiškai sugadinti vaizdą kieme. Įsirengiant jau suprojektuotą ir pagamintą sandėliuką būtina įsitikinti, kad jo dizainas ne tik papildys kiemo eksterjerą, bet ir derės prie jau esančių pastatų. Tai užtikrinsite, jei sodo nameliai įrankiams pasižymės detalėmis, derančioms prie jūsų namo eksterjero.

Dar vienas, šiuo klausimu ne mažiau svarbus aspektas – sandėliuko kaina, todėl prieš nusprendžiant statyti ar įsigyti pagamintą pagalbinį pastatą, apskaičiuokite abiejų variantų būsimas išlaidas. Pavyzdžiui, kaip ir kiekvieno statinio, medinio sandėliuko kaina labiausiai priklausys nuo jo dydžio ir statybai pasirinktų medžiagų, todėl svarbu atkreipti dėmesį, kad jau pagaminti sodo namelių įrankiams projektai, pasižymintys mažesne kaina, būtų iš kokybiškos medienos. Ūkinio pastato statybai galite rinktis paprastą arba inžinerinę medieną, kuri išspręs tokias tradicines medinių statinių problemas, kaip drėgmės žala ir puvimas. Nors įsigydami jau pagamintą sandėliuką vienu metu dažniausiai išleisite daugiau, taip pat mokėdami ir už darbą, ūkinį pastatą statant pačiam aukštos kokybės mediena bei apdailai reikalingos medžiagos taip pat sudarys ne mažą sumą. Papildomai kainuos ir statybai reikalingi įrankiai bei statybų metu padarytos klaidos.

Galiausiai, norint, jog sodo įrankių nameliai ilgus metus tarnautų juos įsirengus savarankiškai, ypač svarbu pasidomėti jų statybos ypatumais. Kitu atveju laiko investicijos ir išlaidos statybinėms medžiagoms gali visiškai nepateisinti jūsų lūkesčių. Tiesa, vertėtų atsiminti ir tai, jog tokio pastato įrengimui nėra jokių konkrečių taisyklių, todėl labiausiai siūloma vadovautis savo asmeniniais poreikiais arba įvertinti, kam labiausiai ši erdvė bus naudojama.

Kaip sandėliuką suplanuoti tinkamai?

Jei sodo įrankių namelis bus dažniausiai naudojamas kaip daiktų bei įvairių įrankių laikymo patalpa, retkarčiais jį paverčiant savo asmeninėmis dirbtuvėmis, daugiau dėmesio rekomenduojame skirti sprendimams, kurie leistų efektyviau išnaudoti pačia erdvę. Pavyzdžiui, po darbo stalu įsirenkite daug papildomų stalčių, kuriuose sudėtus daiktus darbo metu pasiekti bus ypač patogu. Jei turite nemažai didesnių, rečiau naudojamų daiktų, puikiu sprendimu galėtų būti nedidelė, specialiai šiems daiktams skirta palėpė. Nebijokite išnaudoti ir sienų – nors ir matomose vietose, tačiau tvarkingai sudėti daiktai, ne tik taps patogiu sprendimu, bet ir sukurs unikalų interjerą.

Jei sandėliuko neplanuojate naudoti kaip dirbtuvių ir jame ketinate atlikti tik smulkius, su sodininkyste susijusius darbus, rekomenduojame palikti kiek įmanoma daugiau erdvės. Smulkiems daiktams laikyti puikiai tiks prie interjero derančios bei jo neapsunkinančios pintos dėžės ar medinės lentynos. Tokioje patalpoje nereikėtų atsisakyti natūralų kambario apšvietimą užtikrinsiančių sprendimų – apšvietimą gerokai padidins stogo langai, didesnis kiekis sieninių langų ar pasirinkta balta interjero spalva, kuri ne tik ūkiniam pastatui suteiks savito stiliaus, bet ir padidins erdvės pojūtį.

Jei sandėliuką ketinate labiausiai naudoti kaip daiktų bei įvairių įrankių laikymo patalpą, retkarčiais jį paverčiant savo asmeninėmis dirbtuvėmis, daugiau dėmesio rekomenduojame skirti sprendimams, kurie leistų efektyviau išnaudoti pačia erdvę. Pavyzdžiui, po darbo stalu įsirenkite daug papildomų stalčių, kuriuose sudėtus daiktus darbo metu pasiekti bus ypač patogu. Jei turite nemažai didesnių, rečiau naudojamų daiktų, puikiu sprendimu galėtų būti nedidelė, specialiai šiems daiktams skirta palėpė. Nebijokite išnaudoti ir sienų – nors ir matomose vietose, tačiau tvarkingai sudėti daiktai, ne tik taps patogiu sprendimu, bet ir sukurs unikalų interjerą.

Neturintiems laiko, bet norintiems greito ir kokybiško rezultato, rekomenduojame geriau apsvarstyti jau pagaminto sandėliuko įsigijimą. Ilgametę patirtį turinčių meistrų gaminiai pasižymės itin aukšta kokybe, o kokybiškos, specialistų parinktos medžiagos puikų vaizdą išlaikys ne vienerius metus.

slinkite į viršų
Filtravimas
close
Plotas
arorw-up arorw-down
Kambarių skaičius
arorw-up arorw-down
Kaina
arorw-up arorw-down
Sienų storis
arorw-up arorw-down
Stogo tipas
arorw-up arorw-down
Aukštų skaičius
arorw-up arorw-down
Terasa
arorw-up arorw-down
X

Užklausos forma

Užduokite norimus klausimus

×

Šiuo metu mes nedirbame

Prašome įvesti savo telefono numerį ir pasirinkti patogų laiką konsultacijai
Daugiau nei 90% mūsų klientų modifikuoja namelius, kad jie atitiktų jų poreikius. išsakykite savo pageidavimus ir mes projektą pritaikysime Jums.
BDAR sutikimas
×

Pateikti užklausą

BDAR sutikimas
×

Geriausios kainos garantija

Kompensuosime kainų skirtumą, pasiūlydami mažesnę kainą nei yra palyginamosios prekės pardavimo kaina.

×
×

Turite sklypą ir ieškote jam namelio?

Suteiksime Jums profesionalią konsultaciją ir padėsime įgyvendinti Jūsų svajonę!

Ne, ačiū
×