Plotas
arorw-up arorw-down
Kambarių skaičius
arorw-up arorw-down
Kaina
arorw-up arorw-down
Sienų storis
arorw-up arorw-down
Stogo tipas
arorw-up arorw-down
Aukštų skaičius
arorw-up arorw-down
Terasa
arorw-up arorw-down

Apšiltinti sodo nameliai

Rikiuoti pagal
arorw-up arorw-down
12 451 

Bora

32.6 m², 1 kambarys
Sodo namelis Garnys
Specialus pasiūlymas
9 155 8 155 

Covadonga (Garnys)

10.53 m², 2 kambariai
-1000€
12 195 

Elk

23.2 m², 1 kambarys
12 214 

Manila

19.3 m², 1 kambarys
12 046 

Marseille

20.9 m², 1 kambarys
Sodo namelis Erelis
Specialus pasiūlymas
7 328 6 328 

Michigan (Erelis)

13.3 m², 1 kambarys
-1000€
9 129 

Vaga

18.7 m², 1 kambarys
namo grafinė iliustracija

Neradote patinkančio?

susikurkite savo

Apšiltinti sodo nameliai

Ilgus metus užsiimdami medinių namų statyba susiduriame su klausimu: ar verta šiltinti medinį namelį? Tiesa, vieną atsakymą į jį rasti – sunku. Tai, ar konkretaus poilsio būsto atveju reikalingas apšiltinimas, visiškai priklauso nuo jūsų asmeninių poreikių. Viena pagrindinių priežasčių, kodėl verta investuoti į namelio izoliaciją – apšiltinti sodo nameliai suteikia galimybę poilsiu juose mėgautis net ir žiemą.

Kada verta izoliuoti?

Sprendžiant, ar apšiltinti sodo nameliai galėtų būti geriausiu pasirinkimu jūsų poilsiui, svarbu įvertinti faktą, ar ketinate nuosavame medinuke apsistoti žiemos metu. Faktas, jog sodo nameliai tinkantys gyventi žiemą privalo būti papildomai izoliuoti, tokiu būdu užtikrinant, kad juos sušildžius šiluma iš pastato neišeis per pirmą pusvalandį.

Vis dėlto, jei vasarnamį poilsiui naudojate dažniausiai vasaros metu, laikini namelio sušildymo sprendimai taip pat galėtų tapti puikia išeitimi. Tokiu atveju į pagalbą dažniausiai pasitelkiamas židinys ar elektrinis šildytuvas – nors nešiltintame sodo namelyje šiluma laikysis gerokai trumpiau, o šildymo priemones reikės naudoti dažniau, jų skleidžiamos šilumos tikrai užteks trumpesniems vizitams ar neilgiems pasibuvimams gamtoje.

Kokią medieną naudoti?

Ne paslaptis, jog mediena, kaip medžiaga, pasižymi itin aukštomis izoliacinėmis savybėmis – dėl mažo medienos laidumo, ji šilumą namuose gali išlaikyti ne prasčiau nei mūrinis ar iš blokelių pastatytas namas. Dėl šios priežasties, net jei sodo nameliai gyventi žiemą nėra pritaikyti, nešiltintame mediniame vasarnamyje šilumos paprastai užtenka ir vėsesnėmis vasaros dienomis.

Tiesa, čia svarbu paminėti ir tai, kad izoliacinėms medienos savybėms aukšta medienos kokybė – itin svarbi. Todėl, net jei nusprendėte pataupyti rinkdamiesi neapšiltintą vasarnamį, statybinėms jo medžiagoms specialistai taupyti jokiu būdu nerekomenduoja. Tik pasirinkę kokybišką, aukščiausios rūšies medieną rąstiniuose namuose galėsite užtikrinti puikų mikroklimatą – vasarą patalpoje bus komfortiškai vėsu, o žiemą – šilta.

Vertinant klimatą mūsų krašte, bene dažniausiai tiek sodo nameliai skirti gyventi žiemą, tiek nameliai, skirti vasarai, statomi iš spygliuočių medienos. Tai pušys, eglės, kedrai ar kedrinės pušys, maumedžiai. Žinoma, visų pirma, šių medienos rūšių pasirinkimas yra tiesiogiai susijęs su medžių populiacija mūsų krašte, tačiau ne mažiau svarbios ir specifinės medienos savybės. Pavyzdžiui, pušies medieną lyginant su eglės mediena, eglė pasižymi gerokai didesniu atsparumu temperatūrų skirtumams, todėl ši medienos rūšis dažniausiai pasirenkama pastato konstrukcijų gamybai. Pušies medienos tankis gali užtikrinti geresnes mechanines pastato savybes, iš jos pagamintas medinukas taip pat pasižymės geresne oro cirkuliacija  – daugiau kvėpuos. Vertinant esminį aspektą – šilumos izoliaciją, iš eglės pagaminto namo izoliacija bus bent 10 proc. geresnė nei namo, pagaminto iš pušies, tačiau toks pats namas, pagamintas iš maumedžio, bus net 25-30 proc. šaltesnis.

Įdomus faktas, jog tiek eglės, tiek pušies medieną izoliacinėmis savybėmis gerokai lenkia raudonojo kanadietiško ir Sibiro kedro mediena, kuri, dėka savo unikalios struktūros, ne tik ypač gerai sulaiko šilumą. Ji taip pat pasižymi kaip medžiaga, itin gerai valanti orą ir jame esančius mikrobus. Kedro medienai taip pat būdingas labai mažas suspaudimo koeficientas, todėl ji praktiškai nepasiduoda išilginiam ir skersiniam sukimuisi ar suaižėjimui (trūkimams). Dėl mažo tankio ir didelio oro kiekio medienos struktūroje, kedras pasižymi pačiais mažiausiais šilumos nuostoliais lyginant su kitomis medienos rūšimis.

Medinių namelių specialistai akcentuoja, jog didelis privalumas yra tai, jei rinkdamiesi medieną statyboms galite atsižvelgti ne tik į medienos rūšį, bet ir į tai, kur medžiai augo, kokiu metų laiku buvo nukirsti. Pavyzdžiui, nuo to, kokiame miške – mišriame, tankiame, o gal pamiškėje ant kalnelio, pelkyne ar žemumoje – augo spygliuočiai gali ženkliai skirtis jų tankis bei sakuotumas, o tai yra gana svarbu pastato tvirtumui ir ilgaamžiškumui.

Kodėl būtina tinkamai izoliuoti?

Net ir nusprendus, jog visapusiškai apšiltinti mediniai nameliai jums nėra būtini, būtinai pasirūpinkite bendra medinio namo izoliacija. Nors nusprendus šiltinti medinius namus, ji daugiau ar mažiau yra užtikrinama savaime, todėl galite džiaugtis, jog turite vienu rūpesčiu mažiau. Šilti sodo nameliai pasižymi išskirtiniu sandarumu, tačiau, jei pastato nuspręsite nešiltinti, sandarumui skirkite ypatingą dėmesį.

Gera medinuko izoliacija ne mažiau svarbi ir dėl drėgmės keliamų pavojų bei tam, kad medinio namo sienų neperpūstų vėjas, o sienose nesikauptų drėgmė, atkeliaujanti iš lauko. Svarbu nepamiršti, jog prieš pradedant bet kokius izoliacijos darbus reikėtų įvertinti, kad pastatytas namas sės bent keletą metų. Tinkamai neapskaičiavus šio proceso, izoliacijai naudojamos medžiagos gali būti sugadintos, o darbus gali tekti atlikti iš naujo.

Grindų izoliacija

Galvodami apie gerą medinio namelio izoliaciją, nepamirškite pasirūpinti ne tik sienomis, bet ir grindimis. Šaltas grindis galime įvardinti kaip vieną dažniausių mediniuose namuose pasitaikančių problemų, kurią retai išsprendžia ant grindų tiesiami kilimai. Dėl šios priežasties, net jei nusprendėte atsisakyti medinio namelio sienų šiltinimo, vertėtų rinktis šiltintas grindis. Visų pirma, tai leidžia apsaugoti namelį nuo „šalčio tiltelių“, kurie turi itin didelę reikšmę bendrai jo vidaus temperatūrai. Verta paminėti ir tai, jog norint užtikrinti aukšto lygio grindų izoliaciją, izoliacijai itin tinkama medžiaga galėtų būti poliuretanas. Ši medžiaga yra vienalytė, todėl jos nereikia papildomai sandarinti. Poliuretanas puikiai sukimba su šiltinamu sluoksniu, todėl dažniausiai leidžia pasiekti gerokai didesnę šilumos izoliaciją nei šiltinant kitomis medžiagomis.

Langų ir durų apšiltinimas

Vertėtų žinoti, jog net ir apšiltinti sodo nameliai gali pasižymėti šilumos nuostoliais. Kaip? Vertinant bendrą medinio namelio izoliaciją, langams ir durims tenka net 25 proc., o kartais net ir 30 proc. šilumos nuostolių. Todėl nepaisant to, ar ketinate savo poilsio namą šiltinti, langų ir durų kokybei bei sandarumui bet kokiu atveju vertėtų skirti ypatingą dėmesį. Bene populiariausias ir aukštą šilumos izoliaciją garantuojantis variantas – plastikiniai langai ir sandarios durys. Tačiau, norėdami išlaikyti medinio namo autentiką ir stilių, šilumos izoliaciją galite padidinti ir kitais būdais. Tokiu atveju galėtų būti svarstytinas stiklo pakeitimo į storesnį variantas, o dažnai, prasta izoliacija pasižymintiems medinių namų langams pritaikomos ir langinės.

Dar vienas galimas būdas, siekiant užtikrinti aukščiausio lygio durų ir langų izoliaciją – vietas, kuriose stiklas tvirtinasi prie lango rėmo, ištepti specialiu glaistu ar hermetiku, esant poreikiui taip pat galima pakeisti stiklo rėminimo juostelę. Kol lauke temperatūra nėra žemiau nulio, per visa rėmų perimetrą taip pat galima klijuoti specialią šiltinimo juostą. Plika akimi matomus plyšius langų rėmuose galime užkamšyti naudojant vatą, paralono atraižas ar kitą apšildančią medžiagą. Ypatingą dėmesį atkreipti reikėtų ne tik į lauko, bet ir visas duris, kurios veda į šaltas patalpas ar prieškambarį. Čia pagrindine apšiltinimo priemone galėtų būti plyšių tarp durų rėmų užkamšymas.

Lubų apšiltinimas

Sandarios lubos – dar vienas faktorius, kurio dėka šilumą galimą išlaikyti ilgiau net ir neapšiltintame mediniame namelyje. Šiltam orui kylant į viršų ypač svarbu, kad lubos būtų sandarios ir jose nebūtų net menkiausių plyšių, per kuriuos šiluma galėtų patekti į lauką. Jei vis dėlto nuspręsite, kad lubų stogo apšiltinimas – svarbus jūsų mediniam nameliui, dėmesį šiuo atveju vertėtų sutelkti ne į stogo, o pačių lubų perdangų apšiltinimą.

Kokybiška šildymo sistema

Apšiltinti sodo nameliai privalo pasižymėti ne tik kokybišką izoliacija, bet ir dėmesio verta, efektyvia šildymo sistema. Net jei vasarnamyje šaltuoju metų laiku dienų praleidžiate mažai, pašildyti namelį reguliariai – būtina. Tik tokiu būdu išvengsite užšalusių vamzdžių, įšalusių sienų bei besikaupiančios drėgmės, kuri ilgainiui sukuria rimtas, namo konstrukcijai galinčias pakenkti problemas.

Remiantis praktika, apšiltintuose mediniuose namuose, kurie naudojami ištisus metus, normalus namo šildymas dažniausiai įrengiamas be didesnių abejonių ar svarstymų, kartu įsirengiant ir jaukumo atmosferą kuriantį židinį. Tačiau, specialistų teigimu, nameliuose, kurie žiemos metu yra lankomi itin retai, dažniausiai pasirenkamas elektrinio šildytuvo arba židinio variantas. Čia verta pabrėžti, jog toks lokalus pastato šildymas – laikinas. Lokalaus šildymo pagalba patalpas sušildyti užtruks gerokai ilgiau, o šiluma iš neapšiltinto namo išeis gerokai greičiau nei šiltinto namo atveju. Tai reiškia, jog namelio sušildymas taps ne tik ilgesniu procesu, bet ir kainuos gerokai daugiau.

Norint užsitikrinti iš tiesų kokybišką apšiltinimo procesą, dėl jo siūlome pasikonsultuoti su savo srities profesionalais. Dar nuo 2008 m. sodo namelių statybose bei apšiltinime besispecializuojanti Meistro namai komanda pasiūlys kokybišką sprendimą, kuris neviršys jūsų numatyto biudžeto namelio apšiltinimo darbams. Susisiekite su mumis dar šiandien!

slinkite į viršų
Filtravimas
close
Plotas
arorw-up arorw-down
Kambarių skaičius
arorw-up arorw-down
Kaina
arorw-up arorw-down
Sienų storis
arorw-up arorw-down
Stogo tipas
arorw-up arorw-down
Aukštų skaičius
arorw-up arorw-down
Terasa
arorw-up arorw-down

Užklausos forma

Užduokite norimus klausimus

×

Šiuo metu mes nedirbame

Prašome įvesti savo telefono numerį ir pasirinkti patogų laiką konsultacijai
Daugiau nei 90% mūsų klientų modifikuoja namelius, kad jie atitiktų jų poreikius. išsakykite savo pageidavimus ir mes projektą pritaikysime Jums.
BDAR sutikimas Tai yra ES teisės reikalavimas. Be šio patvirtinimo, mes negalėjome susisiekti su Jumis
×

Pateikti užklausą

BDAR sutikimas Tai yra ES teisės reikalavimas. Be šio patvirtinimo, mes negalėjome susisiekti su Jumis
×

Geriausios kainos garantija

Kompensuosime kainų skirtumą, pasiūlydami mažesnę kainą nei yra palyginamosios prekės pardavimo kaina.

×
×

Turite sklypą ir ieškote jam namelio?

Suteiksime Jums profesionalią konsultaciją ir padėsime įgyvendinti Jūsų svajonę!

Ne, ačiū
×