Plotas
arorw-up arorw-down
Kambarių skaičius
arorw-up arorw-down
Kaina
arorw-up arorw-down
Sienų storis
arorw-up arorw-down
Stogo tipas
arorw-up arorw-down
Aukštų skaičius
arorw-up arorw-down
Terasa
arorw-up arorw-down

Medinės pavėsinės

Rikiuoti pagal
arorw-up arorw-down
3 065 
namo grafinė iliustracija

Neradote patinkančio?

susikurkite savo

Medinės pavėsinės

Kalbant apie laisvalaikį nuosavame vasarnamyje, pavėsinė – neatsiejama komforto dalis. Tai erdvė, kurioje dieną pradedame pusryčiaudami, o vakare susitinkame su artimaisiais ir kurį laiką nematytais draugais. Medinės pavėsinės – taip pat puiki vieta realizuoti savo kūrybiškumą, ypač tais atvejais, kai viena mėgstamiausių veiklų – aplinkos puoselėjimas. Dėl šios priežasties, nusprendus statyti nuosavą medinį namelį, į jo projektą įtraukti pavėsinę – ypač rekomenduojama.

Kodėl verta investuoti?

Nors iš pirmo žvilgsnio pavėsinė gali pasirodyti kaip nebūtinas statinys, specialistų teigimu, medinės pavėsinės kaina – ypač lanksti, o teikiami privalumai – itin dideli. Būtent dėl šių priežasčių, kad ir kiek nuspręstumėte investuoti į šį statinį, tai daryti – tikrai verta. Visų pirma, šioje išskirtinėje, poilsiui skirtoje vietoje galėsite rengti ir svarbias šventes, organizuoti vakarienes, kurių metu vietos čia užteks visai šeimai. Juk šiltą vasaros dieną ar vakarą nėra nieko maloniau nei laisvalaikį leisti gamtos apsuptyje.

Antra, pavėsinės yra itin funkcionalūs statiniai, kuriuose lietingomis dienomis galima paslėpti lauko baldus, ar kitus dažnai naudojamus lauko daiktus. Jei neturite didžiulio kiemo ir norite naudingai išnaudoti šalia namų esančią erdvę, galite statyti pavėsinę, sujungtą su namo dalimi. Specialistų teigimu, tokiu būdu ją blogu oru naudosite kur kas dažniau.

Trečia, moderniu medinės pavėsinės dizainu galite gerokai pagyvinti ir bendrą namo eksterjerą. Prabangos ir išskirtinumo pavėsinei galite suteikti naudodami ne kvadratines, o apvalias kolonas. Nors tokia konstrukcija reikalauja daugiau pastangų, tai tikrai išeis į naudą rengiant vakarėlius ar svečių priėmimus kieme, nes tokiu atveju pačioje pavėsinėje bus daugiau vietos.

Pavėsinė: kaip išsirinkti?

Vasarą grynu oru džiaugtis gera, tačiau daugiau laiko leidžiant lauke nuo tiesioginių saulės spindulių norisi pasislėpti. Dėl šios priežasties sodo namas su pavėsine gali tapti puikiu pasirinkimu jūsų vasaros poilsiui. Kasdieniam poilsiui puikiai tiks paprasčiausias pavėsinės variantas, kurios šonai gali būti uždengti grotelėmis ar apsodinti vasarą žydinčiais augalais. Sukūrę tokį natūralumu pasižymintį poilsio kampelį, papuoštą sparčiai augančiomis vienmetėmis vijoklinėmis gėlėmis, pupomis ar vijokliniais augalais, galėsite didžiuotis savo kūrybiškumu ir mėgautis poilsiu unikalioje aplinkoje.

Nors paprasta pavėsinė puikiai atlieka visas būtiniausias funkcijas, specialistų teigimu, jos forma gali būti pati įvairiausia: trikampė, kvadratinė, stačiakampė, penkiakampė, šešiakampė, aštuonkampė, apvali, ovali ar pusapvalė. Pasirinkta forma, stilius ir spalva turi būti derinami su pagrindiniu namu, nes tik tokiu atveju sodo namas išliks pagrindiniu sklypo akcentu.

Meistro Namai specialistai teigia, jog prie vasarnamio pavėsinė taip pat gali būti įvairių tipų: pusiau atvira, tinkanti slėptis tik nuo saulės arba su stogeliu, apsaugančiu ir nuo lietaus. Jei vienai, o gal kelioms sienoms panaudosite stiklą ar plokštę, turėsite pastatą, kuris apsaugos ne tik nuo saulės, bet ir nuo lietaus bei vėjo. Įsirengę atvirą židinį tokioje sodo patalpoje taip pat galėsite papietauti šaltesniu oru. Jei bent vieną statinio sieną nuspręsite statyti mūrinę ar medinę, su tinkamomis atramomis, ją galite apsodinti gebenėmis, vijoklinėmis hortenzijomis, raganomis ir kitais prie atramų tvirtinamais augalais.

Remiantis praktika, dažnai pavėsinė yra pastatoma tik su vienu įėjimu, tačiau, nors tai ir atrodo gražiai, šis sprendimas nėra ypač patogus. Dar vienas ne retai sutinkamas pavėsinių trūkumas – šiltais vasaros vakarais puolantys uodai, kurių dažnai bandoma išvengti prie pavėsinės montuojant įvairius tinklelius ar groteles.

Medinės pavėsinės: kaip jas dekoruoti stilingai?

Nors sodybos žmonėms vis dar dažnai asocijuojasi su sodo ravėjimu, didžiuliais šiltnamiais ir vazoninių gėlių gausa, tai – ir poilsio vieta, leidžianti trumpam sustoti, pailsėti, pabėgti nuo triukšmingos kasdienybės ir praleisti bent šiek tiek daugiau laiko gamtoje. Vis dėlto, norint pajusti visą šią harmoniją, akims miela ir jauki aplinka – tiesiog būtinas. Kaip tokią susikurti savo kieme?

Išskirtine erdve pavėsinę paversti nėra taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Tokiai erdvei labai tiks švelnios, pastelinės spalvos, jos sienos, grindims bei luboms – klasikinės išvaizdos mediena. Įsitikinkite, kad kiekvienas čia stovintis daiktas turi savo funkciją, o architektūrinis sprendimas – priežastį. Pavyzdžiui, naudokite sulankstomas kėdes bei stalus, taupančius vietą.

Specialistų teigimu, medinės pavėsinės yra puiki erdvė išbandyti naujas, novatoriškas dizaino idėjas, todėl nebijokite eksperimentuoti ir prikelti senus baldus naujam gyvenimui. Pavyzdžiui, sena medinė sofa taip pat puikiai tiks siekiant sukurti išskirtinę erdvę ilgiems pasisėdėjimams lauke. Suteikite pavėsinei gyvumo rinkdamiesi kontrastingas kitų daiktų spalvas ar dekoruodami sofą ryškiomis pagalvėlėmis. Jei norite, kad pavėsinės medinės interjeras būtų modernus bei tvarkingas, sezoniškumo įspūdį suteiks mediniai baldai storais, tamsiais medžio rėmais. Jei prioritetą teikiate kaimiškam stiliui, pavėsinės puošybai daugiausiai naudokite įvairias gėles bei augalus. Žalia spalva ypač pagyvina pastelinius atspalvius ir puikiai dera prie medinio interjero.

Kodėl pavėsines verta statyti arčiau sodo namo?

Sodo namas su pavėsine dažniausiai statomi atsižvelgiant į patalpų dydžio poreikį. Jei vasaromis sulaukiate daug svečių – didesnis vasarnamis su pavėsine gali tapti puikia išeitimi. Kalbant apie stoginės automobiliams ir pavėsinės vietos pasirinkimą nuosavame sklype, patogiausiomis vietomis tokiam statiniui dažniausiai yra laikomi sklypo kampai, nes tokiu daugiau erdvės lieka pačiame sklype. Taip pat rekomenduojama pavėsinę statyti kuo arčiau sodo namo – jei pavėsinėje rytais ruošiatės gerti arbatą ar ryte sulaukti daugiau svečių, tokiu atveju nešioti daiktus bus gerokai patogiau. Geriausia, jei pavėsinė ir sodo namas bus viename lygyje, nes nuolatinis laipiojimas laiptais gali varginti.

Ekspertai atkreipia dėmesį ir į tai, kad pavėsinės nerekomenduojama statyti tiesiai ant pievos. Jai būtina paruošti pamatą, išbetonuoti kolonas ar pakloti kitokias atramas. Kuo atviresnė jūsų pavėsinė, tuo daugiau joje jausis vėjas, todėl vertėtų pagalvoti apie vėjuotas puses dengiančias sienas. Pavėsinėms reikėtų rinktis maumedžio lentas, kurios nebijo drėgmės. Užtepus jas specialiu aliejumi, šias bus lengviau atnaujinti, nes nereikės skusti senų dažų ar lako, pakaks jas nutepti papildomu aliejaus sluoksniu.

Kodėl verta pavėsinę projektuoti individualiai?

Meistro Namai komandos teigimu, pavėsinės medinės pagal užsakymą leidžia statinį ne tik idealiai priderinti prie sodo ar gyvenamojo namo, bet ir visapusiškai jį pritaikyti jūsų poreikiams. Tokiu atveju pavėsinės plotą galima pritaikyti konkrečiam žmonių skaičiui, o ją projektuoti atsižvelgiant į būsimą panaudą bei paskirtį.

Svarbu akcentuoti, jog pavėsines su mūsų komandos pagalba galima kurti nuo 0 arba modifikuoti jau paruoštus jų projektus iš katalogo. Nors standartinio projekto modifikavimas, dažniausiai, yra lengvesnis procesas, nereikėtų galvoti, jog nuo šio pasirinkimo priklauso medinės pavėsinės kaina. Pastaroji praktiškai visais atvejais priklauso nuo pavėsinės ploto, statybinių medžiagų bei paties projekto sudėtingumo, tačiau tikrai ne nuo to, ar renkatės projektą iš katalogo, ar pavėsinę projektuojate individualiai.

Vis dėlto, turint labai aiškia projekto viziją, specialistai rekomenduoja pavėsinę projektuoti nuo nulio. Tokiu atveju pats projektavimo bei statybų procesas bus kur kas paprastesnis, o norimu rezultatu džiaugsitės gerokai greičiau.

slinkite į viršų
Filtravimas
close
Plotas
arorw-up arorw-down
Kambarių skaičius
arorw-up arorw-down
Kaina
arorw-up arorw-down
Sienų storis
arorw-up arorw-down
Stogo tipas
arorw-up arorw-down
Aukštų skaičius
arorw-up arorw-down
Terasa
arorw-up arorw-down
X

Užklausos forma

Užduokite norimus klausimus

×

Šiuo metu mes nedirbame

Prašome įvesti savo telefono numerį ir pasirinkti patogų laiką konsultacijai
Daugiau nei 90% mūsų klientų modifikuoja namelius, kad jie atitiktų jų poreikius. išsakykite savo pageidavimus ir mes projektą pritaikysime Jums.
BDAR sutikimas
×

Pateikti užklausą

BDAR sutikimas
×

Geriausios kainos garantija

Kompensuosime kainų skirtumą, pasiūlydami mažesnę kainą nei yra palyginamosios prekės pardavimo kaina.

×
×

Turite sklypą ir ieškote jam namelio?

Suteiksime Jums profesionalią konsultaciją ir padėsime įgyvendinti Jūsų svajonę!

Ne, ačiū
×