Plotas
arorw-up arorw-down
Kambarių skaičius
arorw-up arorw-down
Kaina
arorw-up arorw-down
Sienų storis
arorw-up arorw-down
Stogo tipas
arorw-up arorw-down
Aukštų skaičius
arorw-up arorw-down
Terasa
arorw-up arorw-down

Garažas vienam automobiliui

Rikiuoti pagal
arorw-up arorw-down
6 566 5 253 

Lugano (Žvirblis)

28.6 m², 2 kambariai
Tik internetu
-20%
Garažas Kiras
Specialus pasiūlymas
3 707 2 966 

Maracaibo (Kiras)

19.3 m², 1 kambarys
Tik internetu
-20%
Garažas Žuvėdra
Specialus pasiūlymas
3 699 2 959 

Negratin (Žuvėdra)

19.2 m², 1 kambarys
Tik internetu
-20%
Garažas Varnėnas
Specialus pasiūlymas
4 840 3 872 

Skadar (Varnėnas)

22.7 m², 1 kambarys
Tik internetu
-20%
namo grafinė iliustracija

Neradote patinkančio?

susikurkite savo

Garažas vienam automobiliui

Nusprendus statyti tiek nuolatiniam gyvenimui skirtus, tiek poilsio namus, visuomet iškyla klausimas, ar šalia jų projektuoti nuosavą garažą automobiliui. Tiesa ta, kad jei šeimoje turite tik vieną transporto priemonę, garažas vienam automobiliui iš tiesų nėra būtinas. Vis dėlto, apsvarsčius laiką, kurį praleisite būsimame name bei visus garažo teikiamus privalumus, atsisakyti šios idėjos tampa gana sudėtinga.

Ar stoginė gali pakeisti garažą?

Žvelgiant į praktiką, vis daugiau naujakurių, taupydami tiek finansus, tiek vietą savo sklype, gana dažnai vietoj garažo nusprendžia statyti stoginę automobiliui. Specialistų teigimu, tai gali būti puiki garažo alternatyva tais atvejais, jei sklype leidžiate daugiausiai šiltas vasaros dienas.

Vertinant stoginės privalumus, šiltuoju metų laiku tarp jos ir garažo (tiek automobilio, tiek daiktų laikymo klausimais) skirtumų rasti – sunku. Ji automobilį puikiai apsaugo nuo saulės bei vasarinių kritulių, o, prireikus, po ja galima įsirengti ir nedidelį, daiktų laikymui skirtą sandėliuką. Svarbu šiuo atveju paminėti ir tai, kad su namu besiribojančios stoginės plotas nebus skaičiuojamas į bendrą namo plotą, todėl jos įsirengimas neturės jokios įtakos gyvenamajai erdvei. Taigi, siekiant maksimaliai išnaudoti laisvą kiemo plotą ir nenorint permokėti už žiemos komfortą, stoginė gali tapti puikia garažo alternatyva ir tarnauti ilgus metus.

Vis dėlto, vertinant šių dviejų statinių skirtumus viso sezono laikotarpiu, ignoruoti garažo teikiamus privalumus – gana sunku. Šaltuoju metų laiku garažas vienam automobiliui –  neatsiejamas nuo mūsų maksimalaus komforto ir aukščiausio lygio automobilio apsaugos. Stoginė automobiliui gali būti pakankamai geras sprendimas šiltuoju metų laiku, kai bene vieninteliai automobilį veikiantys reiškiniai – saulė ir lietus, tačiau žiemos metu transporto priemonei reikalinga gerokai platesnė apsauga.

Ar garažui reikalingas leidimas?

Neretai manoma, jog garažo statybos – daug papildomų pastangų bei dokumentų reikalaujantis projektas, todėl kieme jis tiesiog pakeičiamas stogine. Vis dėlto, tai, ar garažas vienam automobiliui iš tiesų taps didelių pastangų pareikalausiančiu projektu – priklauso tik nuo jūsų pačių. Nors, negalima paneigti fakto, jog, lyginant stoginės ir garažo automobiliui statybas, pirmuoju atveju darbų atlikti teks šiek tiek daugiau, garažo patalpų nauda taip pat bus kur kas didesnė, ypač šaltuoju sezonu.

Kalbant apie garažui reikalingus leidimus, visų pirma, svarbu nuspręsti, ar garažą statysite prie gyvenamojo namo, ar kaip atskirą pastatą. Nors galimi abu variantai, verta paminėti, jog idėja garažą glausti prie gyvenamojo namo sienos – tikrai verta dėmesio. Tokiu būdu ne tik sumažinsite statybų išlaidas (vietoj 4 naujų sienų užteks statyti tik 3), bet ir džiaugsitės išskirtiniu komfortu žiemos metu – į garažo patalpą pateksite tiesiai iš gyvenamųjų patalpų. Tiesa, svarbu žinoti, kad tokiu atveju garažo plotas bus skaičiuojamas į bendrą namų plotą, todėl šį projektuojant vertėtų gerai apgalvoti, kokio dydžio patalpa jums yra reikalinga.

Antra, prieš priimant sprendimą, svarbu žinoti tai, kad atskirai statomoms garažo patalpoms nėra reikalingas leidimas, jei šios neviršija 80 m² ploto ir nėra aukštesnės nei 8,5 m. Šis sprendimas dažniausiai rekomenduojamas didesnių sklypų savininkams, nes tokiu būdu tiek mediniai garažai, tiek gyvenamosios patalpos nestokos erdvės net ir vengiant statybos leidimų, todėl galėsite naudotis visais jų teikiamais privalumais.

Garažo privalumai žiemą

Visų pirma, laikydami automobilį uždaroje patalpoje, išvengsite nuolatinio variklio šildymo, kuris šaltais žiemos rytais užtrunka nemažai laiko. Jei jūsų kelionė į darbą – gana trumpa, o kasdien žemoje temperatūroje užvedamas variklis per tokį trumpą laiką net nespėja normaliai sušilti, ilgainiui tai atsilieps ir automobilio techninei būklei. Žinoma, sprendimas užkurti automobilį šiek tiek anksčiau nei prasideda kelionė – išeitis tokioje situacijoje, tačiau jos pasekmės ekologijai toli gražu nėra teigiamos, tai papildomai didina ir automobilio kuro sąnaudas.

Antra, ypač svarbūs garažo privalumai žiemos metu jaučiami ir mūsų laiko atžvilgiu – laikant automobilį po specialiai jam įrengta stogine, kasdien tenka gramdyti apšalusius automobilio stiklus. Įsirengus nuosavą medinį garažą, rytinės kelionės žiemos sezonu taps gerokai malonesnės – beliks tik užkurti jau šiltą automobilį ir važiuoti.

Universalus garažo panaudojimas

Tiesa, jog bene pagrindinė priežastis, kodėl mediniai garažai neretai pakeičiami alternatyva – stogine, yra žemesnės pastarosios įrengimo kainos. Tačiau, čia verta paminėti, kad, nors stoginė iš tiesų atlieka esminę garažo funkciją – saugo automobilį nuo kritulių, ji nėra panaudojama taip plačiai kaip garažai vienam automobiliui.

Gerai apgalvojus automobiliui skirto pastato išplanavimą, garažas gali tapti ne tik vieta automobiliui, bet ir puikia sandėliavimo patalpa didesniems, rečiau naudojamiems daiktams. Tokiu būdu ne tik džiaugsitės aukščiau minėtais, išskirtiniais garažo privalumais žiemą, bet ir išvengsite papildomai kainuosiančios sandėliavimo patalpos statybų. Tai taip pat padės atlaisvindami dažnai naudojamas namų erdves – koridorių, prieškambarį ar net gyvenamuosius kambarius. Maža to, garaže sudėjus visus rečiau naudojamus daiktus, namuose ir sklype bus gerokai paprasčiau palaikyti tvarką.

Kaip nuspręsti, koks garažas jums – tinkamiausias?

Pradėjus svarstyti, koks garažas galėtų būti tinkamiausias pasirinkimas jūsų sklype, visų pirma, rekomenduojame įvertinti du svarbius aspektus – kiek automobilių yra jūsų šeimoje ir, ar garažas bus naudojamas papildomų daiktų laikymui.

Remiantis praktika, vienvietį garažą galime laikyti bene dažniausiai statybų rinkoje pasitaikančiu garažo variantu, užtikrinančiu visapusišką vieno automobilio apsaugą bet kokiu metų laiku. Šio tipo statinio erdvę dažniausiai siekiama sumažinti iki maksimumo, tokiu būdu paverčiant šį automobilio apsaugos variantą pigiausiu, visapusišką automobilio apsaugą užtikrinančiu pasirinkimu. Tiesa, jei šeimoje turite daugiau nei vieną automobilį, galima apsvarstyti ir dviviečio garažo variantą, tačiau jis – nėra būtinas, nes garaže automobiliai gali būti keičiami pagal poreikį. Šį klausimą taip pat gali išspręsti prie garažo papildomai įrengiama stoginė, kuri puikiai apsaugos antrąjį automobilį bent jau šiltuoju metų laiku.

Jei projektuojami garažai tarnaus ne tik kaip automobilio, bet ir daiktų laikymo vieta, didesnio pastato įsirengimas arba specialios, garažuose įrengtos daiktų laikymo vietos įgauna kur kas didesnę prasmę. Todėl rekomenduojame dar garažo projektavimo metu sandėliukui skirti specialią vietą.

Ilgus metus medinių namų bei garažų statybose besispecializuojanti Meistro Namai komanda visus garažų modelius gali pritaikyti individualiems jūsų poreikiams. Pavyzdžiui, garaže galime pastatyti ne tik sandėliuką rečiau naudojamiems daiktams, bet ir papildomą malkinę, stoginę automobiliui ar įrengti duris kitoje garažo pusėje, kurios taps ypač praktišku sprendimu, kai garažo patalpą naudojate ne tik automobiliui.

Kiek kainuoja garažas vienam automobiliui?

Žvelgiant į šių dienų statybų rinką, garažo kaina vienam automobiliui priklauso nuo pasirinkto statinio dydžio ir modifikacijų bei medžiagų, iš kurių šis yra statomas. Galima teigti, jog šių dienų statybų rinkoje medinių garažų kaina prasideda nuo ~5000 eurų. Surenkami mediniai garažai gali būti lengvai pritaikomi prie jūsų namo eksterjero, jei garažo statyboms rinksitės panašios išvaizdos medieną arba garažo sienas nudažysite panašia į namo spalva. Norint, jog jūsų mediniai statiniai atrodytų natūraliau, jų medieną galima impregnuoti natūraliomis apsauginėmis priemonėmis, tokiu būdu išsaugant natūralų medžio raštą.

slinkite į viršų
Filtravimas
close
Plotas
arorw-up arorw-down
Kambarių skaičius
arorw-up arorw-down
Kaina
arorw-up arorw-down
Sienų storis
arorw-up arorw-down
Stogo tipas
arorw-up arorw-down
Aukštų skaičius
arorw-up arorw-down
Terasa
arorw-up arorw-down
X

Užklausos forma

Užduokite norimus klausimus

×

Šiuo metu mes nedirbame

Prašome įvesti savo telefono numerį ir pasirinkti patogų laiką konsultacijai
Daugiau nei 90% mūsų klientų modifikuoja namelius, kad jie atitiktų jų poreikius. išsakykite savo pageidavimus ir mes projektą pritaikysime Jums.
BDAR sutikimas
×

Pateikti užklausą

BDAR sutikimas
×

Geriausios kainos garantija

Kompensuosime kainų skirtumą, pasiūlydami mažesnę kainą nei yra palyginamosios prekės pardavimo kaina.

×
×

Turite sklypą ir ieškote jam namelio?

Suteiksime Jums profesionalią konsultaciją ir padėsime įgyvendinti Jūsų svajonę!

Ne, ačiū
×